
23.10.2009 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Fena

Benzinske pumpe preduzeća "Petrol" ubuduće će nositi
zaštitni znak "Nestro", a za danas je planirano puštanju u rad prve
rekonstruisane pumpe u Brodu.
Ovo je prvi javni korak ka
stvaranju zaštitnog znaka "Nestro grupacije", koju će zajedno sa
benzinskim pumpama činiti Rafinerija nafte Brod, Rafinerija ulja Modriča
i Optima Grupa.
Do kraja naredne sedmice očekuje se puštanje u
rad još dvije rekonstruirane benzinske pumpe na Palama, a ukupna
investicija u ova tri prodajna objekta iznosila je oko pet miliona KM.
Prodajna
mreža, koju čine pumpe preduzeća "Petrol" i dio benzinskih pumpi koji
je kupljen u Federaciji BiH, bit će u potpunosti rekonstruirana u
narednih pet godina i koristit će ime "Nestro", kao novi brend u
Republici Srpskoj i BiH, saopćeno je iz Ministarstva industrije
energetike i rudarstva RS-a.
Prvu rekonstruiranu pumpu sutra će
svečano pustiti u rad Nikolaj Brunić, generalni direktor ruskog
"Zarubežnjefta", kupca Rafinerija nafte i Ulha, te "Petrola" i direktor
"Petrola" a.d. Banja Luka Drago Đukić.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.