
06.09.2007 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Pincom.biz

Nakon uspješnog ulaska na tržište prikupljanja i reciklaže otpada u Zenici, Njemačka ALBA je počela aktivnosti na širenje i u Hercegovini, te je najavljeno osnivanje zajedničkog regionalnog komunalnog preduzeća.
Nakon ranijih razgovora Općine Široki Brijeg i tvrtke ALBA iz Berlina, koja se bavi prikupljanjem, reciklažom i zbrinjavanjem otpada, ALBA je organizirala studijsko putovanje predstavnika Općina Široki Brijeg, Ljubuški, Grude i Čitluk u sjedište tvrtke u Berlinu.
Svrha posjeta bila je mogućnost ulaska ALBE kao partnera s javnim komunalnim preduzećima u ovim hercegovačkim općinama.
Uvidom u način gospodarenja otpadom dogovorene su i daljnje aktivnosti i nastavak pregovora s tvrtkom ALBA o mogućnosti formiranja gospodarskog društva na razini regije koju obuhvaćaju navedene općine.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.