Telekom Srpske osniva kompanije u Hrvatskoj i Evropskoj Uniji

15.11.2007 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Investitor

Telekom Srpske osniva kompanije u Hrvatskoj i Evropskoj Uniji

Skupština dioničara Telekoma Srpske donijela je odluku o formiranju preduzeća u Republici Hrvatskoj i u jednoj od zemalja Evropske unije.

Naziv tih preduzeća, sjedište i adresa odredit će se prema po definisanju poslovnih prostora i sticanju uslova, a u skladu sa zakonima domicilnih zemalja.

Osnivač preduzeća bit će Telekom Srpske sa 100 postotnim vlasništvom, a djelatnost preduzeća bit će pružanje telekomunikacijskih usluga. Osnivački ulog bit će minimalni iznos propisan zakonima domicilnih zemalja.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI