
04.02.2010 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Beta

Kompanija "Mtel BiH" kupila je za 10 mil EUR 49% kapitala kompanije "Mtel Podgorica", saopštio je juče (3. januar 2010. godine) "Mtel BiH".
U saopštenju se navodi da je to prvi put da ta telekomunikaciona kompanija proširi poslovanje van granica BiH.
- Kompanija je uverena da se radi o dobrom i dugoročnom poslovnom potezu, a realizacijom ovog ugovora, za Mtel BiH stvoriće se još bolje pretpostavke za sopstveni razvoj- ističe se u saopštenju.
"Mtel Podgorica" je počeo da radi 9. jula 2007. godine, a sada ima više od 400.000 korisnika mobilne telefonije, odnosno blizu 30% tržišnog učešća u Crnoj Gori.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.