
15.01.2024 |
Vijesti / REGIJA
Izvor: Srpska.info
Saradnja između evropskih zemalja u oblasti energetike radi sigurnog snabdijevanja nikada nije bila važnija.
Mađarska, Srbija i Slovenija mogle bi da počnu rad na regionalnoj berzi električne energije u prvoj polovini ove godine, izjavio je krajem prošle sedmice mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.
On je istakao da su odluke o berzi već donesene na ekspertskom i korporativnom nivou i da je sada potrebno samo odobrenje vlade, prenijela je agencija MTI.
Sijarto je ukazao da saradnja između evropskih zemalja u oblasti energetike radi sigurnog snabdijevanja nikada nije bila važnija.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.