
24.02.2017 |
Vijesti / REGIJA
Izvor: Fena
Sporazum o učlanjenju Crne Gore do sada su ratificirale 24 članice NATO.
Crnogorski ministar vanjskih poslova Srđan Darmanović izjavio je kako je Crna Gora dobila jamstva da će Senat SAD ratificirati Protokol o pristupanju NATO i izrazio očekivanje da će njegova zemlja postati punopravna članica Saveza na summitu koji će biti održan 24. i 25. svibnja u Bruxellesu.
"Očekujemo da budemo primljeni u NATO na narednom summitu krajem svibnja. Realno je očekivati da se sve procedure do tada završe", rekao je Darmanović, prenose crnogorski mediji.
Sporazum o učlanjenju Crne Gore do sada su ratificirale 24 članice NATO.
"To trebaju uraditi još SAD, Španjolska, Kanada i Nizozemska, koje to dosad nisu učinile zbog proceduralnih razloga", naveo je Darmanović.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.