Dogovor čelnika EU povećava šanse za ekonomski oporavak u drugoj polovini godine

22.07.2020 |

EU / EKONOMIJA

Izvor: Agencije

Dogovor čelnika EU povećava šanse za ekonomski oporavak u drugoj polovini godine

Vjerovatnoća da će se postepeni oporavak ekonomije dogoditi u drugoj polovici 2020. godine povećala se zahvaljujući čelnicima Evropske unije.

Vjerovatnoća da će se postepeni oporavak ekonomije dogoditi u drugoj polovici 2020. godine povećala se zahvaljujući čelnicima Evropske unije koji su se složili o ogromnom poticajnom planu za njihove ekonomije pogođene koronavirusom, izjavio je njemački ministar ekonomije Peter Altmaier.

Obraćajući se novinarima u utorak, rekao je da je ovaj sporazum dobra vijest za milione ljudi u Njemačkoj i Evropi, javio je Reuters.

"Šanse da ćemo doživjeti oprezan, spor oporavak u drugoj polovini godine, otprilike krajem oktobra, enormno su porasli", dodao je on.

Predvidio je održivi oporavak 2021. i 2022. godine, dodavši da očekuje da će se sve evropske zemlje vratiti na ekonomski rast u 2021. godini.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI