
17.11.2014 |
EU / FONDOVI
Izvor: eKapija.ba
Na natječaj se mogu prijaviti: zemlje EU28, Albanija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Island, Lihtenštajn, Makedonija, Norveška, Srbija I Turska. Budžet za ovaj projekt iznosi 25.000.0000,00 eura.
Evropska komisija raspisala je natječaj za satelitsku navigaciju – Galileo u okviru programa Horizon. Radi se o bespovratnim sredstvama (darovnicama) za sektor informatike I komunikacije.
Na natječaj se mogu prijaviti: zemlje EU28, Albanija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Island, Lihtenštajn, Makedonija, Norveška, Srbija I Turska.
Budžet za ovaj projekt iznosi 25.000.0000,00 eura.
Natječaj je otvoren s ciljem razvoja novih inovativnih aplikacija za satelitsku navigaciju u svim sektorima, oslobađanja potencijala razvijenih aplikacija kroz međunarodnu suradnju te razvijanja inovativnih aplikacija s komercijalnim potencijalom gdje ključnu ulogu imaju mala i srednja poduzeća.
U sklopu natječaja financiraju se tri područja:
1. EGNSS aplikacije (GALILEO-1-2015)
2. EGNSS aplikacije temeljene na malom i srednjem poduzetništvu (GALILEO-2-2015)
3. Objavljivanje potencijala aplikacija EGNSS-a kroz međunarodnu suradnju (GALILEO-3-2015)
Natječaj je otvoren do 08.04.2015. godine.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.