Galileo i Egnos budućnost su Europskog upravljanja zračnim prometom

13.11.2015 |

EU / FONDOVI

Izvor: Akta.ba

Galileo i Egnos budućnost su Europskog upravljanja zračnim prometom

Trenutno je oko 202 Egnos operativnih pristupa u mogućnosti služiti 120 zračnih luka u 18 zemalja, dok je cilj da se ovi pristupi podignu na 440 do kraja 2018. godine.

Globalni navigacijski satelitski sustav u suradnji i koordinaciji s programima Egnos i Galileo uključeni su u sva tri područja Europskog upravljanja zračnim prometom: komunikacija, navigacija i nadzor. Galileo program će pomoći u sinkroniziranju telekomunikacijskih mreža s obzirom na vrlo točno vrijeme njegovog mjerenja (u pogledu navigacije) te će biti središnji koncept multikonstelaciji, koji će znatno povećati dostupnost, kontinuitet i robusnost signala.

Program Egnos koristit će se kao nadzor dajući istu vrstu performansi, s 99,9 posto brže dostupnosti. Trenutno je oko 202 Egnos operativnih pristupa u mogućnosti služiti 120 zračnih luka u 18 zemalja, dok je cilj da se ovi pristupi podignu na 440 do kraja 2018. godine.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI