
15.01.2015 |
EU / POLITIKA
Izvor: SRNA
SAD pomoći će Bugarskoj u izradi plana za energetsku budućnost, izjavio je američki državni sekretar Džon Keri nakon sastanka sa bugarskim premijerom Bojkom Borisovim.
SAD pomoći će Bugarskoj u izradi plana za energetsku budućnost, izjavio je američki državni sekretar Džon Keri nakon sastanka sa bugarskim premijerom Bojkom Borisovim. Keri je naglasio da će u Bugarsku biti upućen energetski ekspert, koji će zajedno sa bugarskim stručnjacima kreirati energetsku budućnost. Prema njegovim riječima, oni će uložiti napore da bi pomogli Bugarskoj, budući da gasovod "Južni tok" neće biti realizovan.
Keri je pozvao Bugarsku da se odvikne od gotovo potpune zavisnosti od ruskih energenata i da pojača borbu protiv korupcije.
Bugarska iz Rusije uvozi 85 odsto gasa, dok je 100 odsto zavisna u nuklearnoj energetici. Grupa građana organizovala je protest u centru Sofije protiv posjete američkog državnog sekretara Bugarskoj.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.