Sredstvima Vlade Srbije započela izgradnja proizvodne hale u Priboju kod Lopara

26.02.2021 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: SRNA

Sredstvima Vlade Srbije započela izgradnja proizvodne hale u Priboju kod Lopara

U Priboju kod Lopara započela je izgradnja poslovno-proizvodne hale površine 900 metara kvadratnih, zahvaljujući donaciji Vlade Srbije.

U Priboju kod Lopara započela je izgradnja poslovno-proizvodne hale površine 900 metara kvadratnih, zahvaljujući donaciji Vlade Srbije.

Načelnik opštine Lopare Rado Savić rekao je da je odobreno 651.000 KM za izgradnju poslovno-proizvodne hale zahvaljujući donaciji Vlade Srbije i inicijativi predsjednika Aleksandra Vučića da sve opštine u RS-u dobiju podršku iz Srbije.

"Kupili smo plac, obezbijedili projekat, građevinsku dozvolu, izabrali izvođača radova, angažovali nadzorni organ i krenuli sa radovima", rekao je Savić Srni.

Paralelno sa tim lokalni parlament je donio odluku o uslovima davanja hale u zakup privrednicima, koja će biti uskoro javno objavljena.

"Hala će biti izgrađena za tri mjeseca, a nadamo se da ćemo do tada imati zakupca u njoj koji će organizovati proizvodnju i zaposliti ljude iz Priboja", rekao je Savić.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI