Image0

28.06.2021 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: Akta.ba

Tokom vikenda postavljen završni sloj asfalta u ulici Džemala Bijedića u Sarajevu

U danima vikenda postavljen je završni sloj asfalta na oko 70 posto dionice Džemala Bijedića.

U danima vikenda postavljen je završni sloj asfalta na oko 70 posto dionice Džemala Bijedića čija rekonstrukcija i proširenje je u toku, objavio je načelnik Općine Novi Grad Semir Efendić.

Izvođač radova je sarajevska firma Euro-Asfalt, a projekat implementira Općina Novi Grad. Sufinansijeri su Ministarstvo saobraćaja Kantona Sarajevo i Direkcija za puteve KS.

Sporazum o zajedničkoj implementaciji potpisan je 23. maja 2018. godine. 

Saobraćajnica ima dvije kolovozne trake, a kompletan projekt podrazumijeva proširenje 2,3 kilometra ulice, sa dvije na četiri kolovozne trake od 9. do spoja sa 5. transverzalom.

Ukupna vrijednost cijelog projekta je oko 6,6 miliona KM.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI