
04.02.2014 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: eKapija.ba
Ugovor o grantu za projekt Rekonstrukcije Sportskog centra u Novom Travniku u iznosu od 92.233 EUR-a potpisali su NJ.E. Hideo Yamazaki, ambasador Japana u BiH i Refik Lendo, načelnik Općine Novi Travnik
Vlada Japana je donirala više od 92,233 EUR-a za sanaciju Sportskog centra u Novom Travniku.
Ugovor o grantu za projekt Rekonstrukcije Sportskog centra u Novom Travniku u iznosu od 92.233 EUR-a potpisali su NJ.E. Hideo Yamazaki, ambasador Japana u BiH i Refik Lendo, načelnik Općine Novi Travnik 4. februara, 2014. god. u Ambasadi Japana u Sarajevu.
Vlada Japana je odlučila da dodijeli grant općini Novi Travnik u iznosu od 92,233 EUR-a za renovaciju Sportskog centra “ORŠK” Novi Travnik u okviru Programa grant podrške za temeljne projekte. Sportski centar se suočava sa problemom starenja objekata što stvara poteškoće za bavljenje sportom u centru i obeshrabruje ljude da koriste objekte. Kroz ovaj projekt biće urađena renovacija košarkaškog igrališta, kanalizacije, rasvjete i sanitarnih čvorova, te će se izgraditi teniski teren kako bi se stanovnici mogli baviti sportom u odgovarajućim uslovima i objektima.
Realizacija ovog projekta će omogućiti da se riješe problemi sa kojima se sportski centar trenutno suočava, kao i stvoriti prostor za interakciju ljudi u Novom Travniku. Nakon renoviranja, svi učenici u Novom Travniku će koristiti sportski centar za tjelesni odgoj i sportske događaje, kao što je planirano i za sve stanovnike općine.
Na osnovu uvjerenja da sport može biti koristan način stvaranja okruženja u kojem ljudi mogu da se ujedine, i uklone barijere koje postoje između njima, kao i da ohrabri integraciju različitih grupa, Japan će i dalje podržavati projekte koji mogu pomoći u izgradnji odnosa između različitih grupa ili zajednica kroz sport .
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.