02.01.2015 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: eKapija.ba
Gradonačelnik Prijedora Marko Pavić najavio je na tradicionalnoj novogodišnjoj konferenciji kako će u ovoj godini biti dosta ulaganja u objekte sporta i kulture u Gradu Prijedoru, kao i pomoći za investiranje u privredu.
Gradonačelnik Prijedora Marko Pavić najavio je na tradicionalnoj novogodišnjoj konferenciji kako će u ovoj godini biti dosta ulaganja u objekte sporta i kulture u Gradu Prijedoru, kao i pomoći za investiranje u privredu.
"Nismo zaboravili investicije iako predviđamo da će i godina koja je pred nama biti teška , ali su od 1991.godine sve su nam godine teške i mi smo spremni da se sa time suočimo", istakao je Pavić.
On je dodao i da Prijedor dosta očekuje i od usvajanja budućeg Prostornog plana Republike Srpske kojim je predviđeno osnivanje prijedorske regije.
"Sa aspekta razvoja tom znači puno jer je sav ekonomski razvoj na zapadu baziran na regionalnom razvoju i mi, ako nismo regija, nemamo mogućnosti da sarađujemo sa njima niti da donosimo svoje planove razvoja i smatram da smo optimalno i geografski i na svaki drugi načoin postavljeni tako da kao regija možemo uspješno funkcionisati", rekao je Pavić.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.