Puštena u rad hidroelektrana "Mesići-Nova"

29.05.2015 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: eKapija.ba

Puštena u rad hidroelektrana "Mesići-Nova"

​Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik i direktor "Elektrodistribucije" sa Pala Ljubomir Mrda svečano su danas u Mesićima kod Rogatice pustili u rad novoizgrađenu Hidroelektranu "Mesići-Nova", projekat vrijedan 10 miliona KM.

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik i direktor “Elektrodistribucije” sa Pala Ljubomir Mrda svečano su danas u Mesićima kod Rogatice pustili u rad novoizgrađenu Hidroelektranu “Mesići-Nova”, projekat vrijedan 10 miliona KM.

"Vlast se mjeri po onome što ostavi iza sebe. Ovo je dokaz da smo vlastitim sredstvima dokazali sposobnost i znanje da gradimo kapitalne objekte i postrojenja, koji imaju trajnu vrijednost i koji će dugo biti od koristi građanima Srpske", poručio je predsjednik Dodik na ceremoniji otvaranja ove hidroelektrane.

Riječ je o najsavremenijoj hidroelektrani protočno-derivacionog tipa u regionu, čija je proizvodnja iz obnovljivog izvora energije i koja će moći uspješno da radi narednih 70 godina.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI