Bugari preuzeli makedonske rudnike

23.03.2016 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: SRNA

Bugari preuzeli makedonske rudnike

Bugarska kompanija "Minstroy Holding" novi je koncesionar makedonskih rudnika za olovo i cink "Toranica" i "Zletovo", odlučila je Vlada Makedonije.

Bugarska kompanija "Minstroy Holding" novi je koncesionar makedonskih rudnika za olovo i cink "Toranica" i "Zletovo", odlučila je Vlada Makedonije.

Zamjenik makedonskog ministra za ekonomiju Hristijan Delev rekao je da su u tenderu učestvovali bugarski "Minstroj", ruski "Solvej" i Građevinski institut.

Bugarska kompanija uzela je makedonske rudnike pod koncesiju na 30 godina, a godišnje će na ime koncesija plaćati po dva miliona eura.

Makedonskim rudnicima u prethodnom periodu upravljala je indijska kompanija "Indominerali", ali je u novembru prošle godine Ministarstvo ekonomije jednostrano raskinulo ugovor zbog neplaćanja koncesione naknade za eksploataciju mineralnih sirovina, a rudnici su otišli u stečaj.

U oba rudnika zaposleno je oko 1.000 radnika.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI