Pregovori oko mogućeg proširenja toplovodne mreže u Opštini Sokolac

07.09.2016 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: Akta.ba

Pregovori oko mogućeg proširenja toplovodne mreže u Opštini Sokolac

Bjelica je rekao da opština ima namjeru da trajno riješi problem centralnog grijanja.

Načelnik opštine Sokolac Milovan Bjelica jučer je razgovarao sa predstavnicima njemačke kompanije "Pewo" o mogućnostima proširenje mreže centralnog grijanja u centru opštine sa uvođenjem kogeneracije.

Bjelica je poslije sastanka rekao novinarima da je snaga Toplane Sokolac četiri megavata toplotne i jedan megavat električne energije.

Prema njegovim riječima, predstavnici ove njemačke kompanije obišli su Toplanu i njenu kotlovnicu i toplovodnu mrežu, gdje su primijećena određena oštećenja.

On je napomenuo da se u javnom preduzeću "Šume Republike Srpske" razgovaralo o isporuci energenata za toplanu, a posjećen je i određeni broj drvoprerađivača na području ove opštine, sa kojima se razgovaralo o isporuci bio-mase za centralno grijanje.

Bjelica je rekao da opština ima namjeru da trajno riješi problem centralnog grijanja sa uvođenjem kogeneracije da bi veći broj domaćinstava imao toplotnu energiju. 

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI