
12.05.2017 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: Akta.ba
U narednih nekoliko dana se kreće u realizaciju ovog projekta te provođenje tenderske procedure.
Predstavnici lokalne vlasti, Općinskog vijeća, Načelnik PU/PS Gračanica i predsjednik MZ Gračanica prisustvovali su sastanku na kojem su razgovarali o postavljanju 15 FULL HD kamera koje će biti raspoređene na veće raskrsnice u centru grada te na ulaz i izlaz sa općinskog područja.
"Cilj ovog projekta je povećanje sigurnosti i zaštite građana i imovine, prevencija u sprečavanju kriminalnih radnji, provođenje policijskih poslova radi rasvjetljavanja počinilaca prekršaja i krivičnih djela, kontrola saobraćaja u pokretu i mirovanju, kao i sigurnost svih učesnika u saobraćaju", kazao je načelnik općine Gračanica, Nusret Helić.
Nakon što Općina zvanično završi ovaj projekat, video nadzor će se predati na korištenje ovlaštenom kontroloru tj. PU/PS Gračanica čiji će uposlenici 24 sata vršiti nadzor nad video kamerama.
U narednih nekoliko dana se kreće u realizaciju ovog projekta te provođenje tenderske procedure a za narednu godinu je planirano postavljanje većeg broja kamera u centru i šire.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.