
22.05.2013 |
Kapital / DIONICE
Izvor: Business.hr
Hrvatska tvrtka Dukat, članica Lactalis Grupe, uspjela je u postupku preuzimanja Ljubljanskih mlekarni do ponedjeljka, kad je istekla obvezujuća ponuda, dobiti dodatnih 46,23 posto svih dionica.
Hrvatska tvrtka Dukat, članica Lactalis Grupe, uspjela je u postupku preuzimanja Ljubljanskih mlekarni do ponedjeljka, kad je istekla obvezujuća ponuda, dobiti dodatnih 46,23 posto svih dionica, te sada u svom vlasništvu ima ukupno 4.229.239 dionica, odnosno 96,52 posto slovenske tvrtke, izvijestila je u srijedu u ime Dukata burzovno-posrednička tvrtka Ilirika u obavijesti za javnost.
Dukat je do sada bio vlasnik 50,28 posto dionica Ljubljanskih mlekarna koje je Lactalis kupio od nekoliko slovenskih fondova i banaka, a mediji su iznosili pretpostavke da je tada za nešto više od pola dionica prijašnjim vlasnicima isplatio oko 20 milijuna eura.
Kako prenose slovenski mediji, Dukat je preostalim dosadašnjim dioničarima, u ponudi za preuzimanje svih dionica nudio 8,75 eura za dionicu, što je najveći dio prijašnjih dioničara prihvatio, pa je preuzimanje uspjelo.
Ljubljanske mlekarne imaju 550 zaposlenih, a godišnje prerade više od 200 milijuna litara mlijeka.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.