
26.11.2008 |
Najave / SAJMOVI I IZLOŽBE
Izvor: Fena

U organizaciji komorskog sistema BiH putem Privredne komore Federacije BiH, bosanskohercegovačke kompanije učestvuju na sajmu energetike i ekologije "Energetika 2008. Beograd".
Iz BiH prisutne su firme JP "Elektroprivreda BiH", Rudnici mrkog uglja "Banovići", "Kreka", "Đurđevik", "Breza" i "Kakanj".
"Predstavnici Elektroprivrede BiH i komore razgovarali su s predstavnicima Elektroprivrede Srbije vezano za međusobne odnose i razvojne projekte", kazala je Feni savjetnica u PKFBiH Šemsa Alimanović.
Po njenim riječima, obavljeni su razgovori o implementaciji sporazuma iz energetske efikasnosti s predstavnicima nadležne srbijanske agencije i Privredne komore Srbije radi zajedničkih aktivnosti na regionalnom nivou u vezi s tim projektima.
Predstavnici rudnika razgovarali su s postojećim i potencijalnim kupcima i dobavljačima.
Sajam se održava od 26. do 28. novembra ove godine.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.