Kanađanke nanijele bolan poraz ženskoj košarkaškoj reprezentaciji naše zemlje

12.02.2022. 09:35 / Izvor: Akta.ba
košarkašice

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je bolan poraz u kvalifikacijskoj utakmici za Svjetsko prvenstvo od izabrane vrste Kanade.

Kanađanke su na kraju slavile 32 razlike, (96:64).

BiH je jutros bila oslabljena neigranjem Marice Gajić, a Kanađanke, koje su trenutno četvrte na FIBA rang listi, su opravdale ulogu favorita i stigle do pobjede.

Reprezentacija Kanade je nakon prvih 20 minuta igra imala sigurnu prednost od 57:36 i pobjednik je praktično bio poznat poslije prvog poluvremena.

Najefikasnija u BiH bila je Nikolina Babić sa 16 koševa, dok je Ženokel Žons dodala 15.

Rezultatski je utakmica nevažna našim djevojkama s obzirom na to da se na kvalifikacijama u japanskoj Osaki nije pojavila ekipa Bjelorusije, a s obzirom na to da dalje idu tri od četiri ekipe iz skupine, izvjesno je da će se BiH plasirati dalje.

Izabranice Gorana Loje u nedjelju od 10,00 sati igraju susret trećeg kola skupine C protiv domaćina Japana.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 3315503 ili na mail urednik@akta.ba.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.