Bosna i Hercegovina u Zenici savladala Crnu Goru, osigurala prvo mjesto u grupi

24.09.2022. 08:45 / Izvor: Agencije
Fudbalska reprezentacija

Fudbalska "A" reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je u petak u Zenici protiv Crne Gore rezultatom 1:0 u petom kolu grupe "3" UEFA Lige nacija "B", čime je osigurala prvo mjesto u grupi.

Dobar dio prvog poluvremena na "Bilinom polju" obilježio je nizak tempo. Prvi udarac u okvir gola zabilježio je Edin Džeko u 23. minuti.

Prva ozbiljna akcija izabranika selektora Ivayla Peteva stigla je u 32. minuti kada je Miroslav Stevanović s desne strane sjajno uposlio Ermedina Demirovića, koji šalje loptu u mrežu protivnika. Igrači i navijači su imali samo minut slavlja prije nego što su sudije iz VAR sobe signazirale ofsajd poziciju mladog bh. napadača.

Demirović, ipak, u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena poručuje da je ovo njegova noć i postiže svoj prvi pogodak u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine. Džeko mu je glavom spustio loptu, a Demirović vješto savladao golmana Crne Gore Milana Mijatovića. BiH ide na odmor s vodstvom od 1:0.

Stevan Jovetić je u 69. minuti pokušao zaprijetiti golmanu Ibrahimu Šehiću iz slobodnog udarca, međutim bez problema za iskusnog golmana. Demirović je u 76. minuti ponovo zaprijetio Crnoj Gori, siguran na golu bio je Mijatović. Bez promjene rezultata do kraja utakmice, Bosna i Hercegovina je savladala Crnu Goru sa 1:0.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 3315503 ili na mail urednik@akta.ba.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.