
17.09.2012 |
Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE
Izvor: eKapija.ba

U okviru emisije "Udri Muški" koju uređuje i vodi Almir Čehajić Batko, a kome su gosti bili predstavnici BH Telecom-a, HT Eronet-a, M:tel-a i RAK-a, jutros je ozvanično aktiviranje prvih jedinstvenih humanitarnih brojeva u BiH....
"Otvorena Mreža" je potpisivanjem ugovora sa BH Telekomom, HT-Eronetom, M:Telom i Regulatornom agencijom za komunikacije dobila prvi jedinstveni humanitarni broj za čitavu Bosnu i Hercegovinu!
Prema izjavama predstavnika operatera, da nije bilo inicijative i permanentne angažovanosti "Otvorene Mreže" kao i njene koordinacije među operaterima i RAK-om, uvođenje jedinstvenog humanitarnog brojaza BiH dugo nebi bilo realizovano....
Tako su danas, tačno u 12 sati, aktivirani jedinstveni humanitarni brojevi "Otvorene Mreže" 1330 i 1350.
Ovo predstavlja bitan momenat za građane BiH i još jednu pobjedu tima Otvorene Mreže, navodi se u saopćenju.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.