
23.09.2014 |
Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE
Izvor: eKapija.ba
Od 22. septembra do 1. oktobra 2014. godine, građani gradova u regiji se pozivaju da se priključe izazovu u korištenju najodrživijeg prevoznog sredstva, Njegovog veličastva bicikla.
Od 22. septembra do 1. oktobra 2014. godine, građani gradova u regiji se pozivaju da se priključe izazovu u korištenju najodrživijeg prevoznog sredstva, Njegovog veličastva bicikla.
Centar za životnu sredinu i predstavnici regionalne mreže biciklističkih organizacija i inicijativa +1 pozivaju sve građane da se priključite izazovu "Biciklom na posao".
"Izazov "Biciklom na posao" je jednostavan: od 22. septembra (Svjetski dan bez automobila) do 1. oktobra koristite bicikl za odlazak na posao! Naravno, možete ići i na pijacu, fakultet, u školu, bioskop i na sva ostala mjesta - nama pošaljite komentar, fotografije vaših vožnji, zanimljivost koja vam se u tom periodu dogodila ili fotografiju na FB stranicu organizacije ili na mail info@czzs.org, a najzanimljivije priče i komentare ćemo objaviti i predstaviti na društvenim mrežama i u medijima!", navode iz Centra za životnu sredinu.
Regionalni izazov "Biciklom na posao" je potpuno neprofitan, spontano afirmisan popularan događaj koji podržavaju organizacije iz: Srbije (Novosadska Novosadska Biciklistička Inicijativa, UG Ulice za bicikliste, Niška saobraćajna unija, Vozi Ulice), Crne Gore (Biciko.me), Makedonije (НаТочаk), Slovenije (Ljubljanska kolesarska mreža), Hrvatske (Bike my day), Mađarske (Magyar Kerékpárosklub)!
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.