
11.01.2008 |
Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE
Izvor: eKapija.ba

Tjelovježba može ženama koje su prošle kroz menopauzu ublažiti simptome poput stresa, anksioznosti i depresije, objavili su američki znanstvenici.
Istraživači s Temple University su u razdoblju od 8 godina pratili 380 žena.
Pokazalo se da uočljiv pozitivan učinak ima već i redovita šetnja najmanje 5 dana u sedmici.
Tjelovježba je u najvećoj mjeri pomagala pušačicama te ženama koje su imale preveliku tjelesnu masu.
Rezultate istraživanja je objavio stručni časopis Medicine & Science in Sports & Exercise.
Autor: Pliva zdravlje
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.