Djevojke na trčanju reciklirale ambalažni otpad

12.09.2017 |

Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE

Izvor: Akta.ba

Djevojke na trčanju reciklirale ambalažni otpad

S ciljem promocije zdravog i aktivnog života i ove godine je realizovan sportski i društveno odgovorni projekt  "Djevojke na trčanju".

S ciljem promocije zdravog i aktivnog života i ove godine je realizovan sportski i društveno odgovorni projekt  "Djevojke na trčanju".

Na utrci je učestvovalo preko 400 djevojaka i žena, koje su na ovaj način poslale poruku o važnosti građenja zdravijeg i modernijeg okruženja.

Ekopak je podržao organizaciju utrke te su postavljeni setovi kanti za odvojeno odlaganje ambalažnog otpada. Mnogobrojni učesnici i posjetioci su nakon konzumacije osvježavajućih napitaka i grickalica, odložili pravilno ambalažni otpad te su na taj način učestvovali u procesu reciklaže i iskorištenja.

Ekopak se pobrinuo da sav prikupljeni ambalažni otpad bude transportovan na proces reciklaže, te da okoliš Vilsonovog šetališta nakon utrke ostane čist. Na taj način je promovisana važnost zaštite okoliša i kreiran pozitivan imidž koji će doprinijeti povećanju svijesti građana o reciklaži ambalažnog otpada. 

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI