
09.11.2017 |
Filantropi
Izvor: Akta.ba
Zahvaljujući ovoj vrsti saradnje, studentima Fakulteta je omugućena edukacija o sveobuhvatnom pristupu u liječenju pacijenata.
Od 2002. godine traje kontinuirana saradnja Fakulteta zdravstvenih studja u Sarajevu sa Lječilištem "Reumal" Fojnica.
Studenti III i IV godine, studija Fizikalne terapije tokom ljetnog i zimskog semestra, odnosno u toku jedne akademske godine, a u okviru predmeta Stručna praksa i Ferijalna praksa, u ovom lječilištu provode po 20-24 dana, gde imaju priliku da se educiraju, rade sa pacijentima i da se upoznaju sa najsavremenijim metodama kineziterapije, fizikalne terapije te hidroterapije.
Zahvaljujući ovoj vrsti saradnje, studentima Fakulteta je omugućena edukacija o sveobuhvatnom pristupu u liječenju pacijenata sa različitom etiologijom bolesti i stanja.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.
U Lječilištu Reumal u Fojnici, Savez distrofičara Federacije BiH organizovao je edukativnu radionicu