
31.05.2023 |
Industrija i energetika
Izvor: Akta.ba
Sigurnosni uređaji moraju se održavati prema uputstvima proizvođača i tehničkim specifikacijama.
EIB Internationale a.d. Banja Luka - ISPITNA LABORATORIJA SUPPP - PJ PREVING Odjeljenje Sigurnosni uređaji
EIB Internationale AD PJ Preving Banja Luka je akreditovana i ovlaštena laboratorija za ispitivanje sigurnosnih uređaja za zaštitu od previsokog pritiska (ventili sigurnosti) sa oprugom ili sa tegom, radi određivanja operativnih karakteristika - pritisak početka otvaranja i pritisak zatvaranja.
Na osnovu Pravilnika o pregledima opreme pod pritiskom tokom vijeka upotrebe Republike Srpske zakonska obaveza je izvršiti ispitivanje ventila sigurnosti najmanje jedanput godišnje.
Nakon završenog ispitivanja na ventil sigurnosti se postavlja plomba sa žigom laboratorije i izdaje se Izveštaj o ispitivanju.
Sva ispitivanja sprovode iskusni i obučeni ispitivači.
Zahtjev za ispitivanje sigurnosnih ventila preuzmite ovdje.
Telefon Laboratorije: 051 965 420
Lica za kontakt:
Ljubomir Livopoljac
e-mail: ljlivopoljac@eib-cmv.com
Telefon: 065 304 588
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.