Bosna i Hercegovina
Federacija Bosne i Hercegovine
KANTON SARAJEVO
Ministarstvo komunalne privrede, infrastrukture,
prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša
Broj: 05-19-33362-5/22
Sarajevo, 21.10.2022. godine
Na osnovu člana 70. Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik BiH", broj: 39/14), a u skladu sa preporukom komisije iz Zapisnika o pregledu i ocjeni ponuda „Nabavka i postavljanje automata za recikliranje - Reciklomati", broj: 05-19-33362-4/22 od 10.10.2022. godine, Ministar komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša Kantona Sarajevo donosi:
ODLUKU
o izboru najpovoljnijeg ponuđača
Član 1.
Prihvata ponuda ponuđača „EKO-GRADNJA" d.o.o. Sarajevo, ul. Pijačna 14A1, Općina Ilidža, 71000 Sarajevo, sa ponuđenom cijenom od 85.299,15 KM bez uračunatog PDV-a, odnosno 99.800,00 KM sa uračunatim PDV-om i dodjeljuje se ugovor za nabavku robe „Nabavka i postavljanje automata za recikliranje - Reciklomati" navedenom ponuđaču.
Član 2.
Odluka stupa na snagu danom donošenja i objavit će se na internet stranici Ministarstva komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša Kantona Sarajevo istovremeno sa upućivanjem ponuđačima koji su učestvovali u postupku javne nabavke.
Član 3.
Ugovorni organ će sa izabranim ponuđačem zaključiti odgovarajući ugovor kojim će se regulisati međusobna prava i obaveze ugovornih strana shodno zahtjevima ugovornog organa i odgovarajućim zakonskim propisima.
Obrazloženje
Na osnovu Odluke o pokretanju postupka javne nabavke, broj: 05-19-33362/22 od 30.08.2022. godine, Ministarstvo komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša pokrenulo je Otvoreni postupak javne nabavke robe „Nabavka i postavljanje automata za recikliranje - Reciklomati" za koje je objavljeno obavještenje na Portalu javnih nabavki, broj: 28715-1-1-8-3-11/22 od 19.09.2022. godine. U predviđenom roku za dostavu ponuda, što je konstatovano u Zapisniku sa otvaranja ponuda, broj: 05-19-33362-1/22 od 10.10.2022. godine, koji je dostavljen svim učesnicima postupka u zakonom propisanom roku pristigle su sljedeće ponude:
|
r/ b |
Ponuđač |
Ponuđena cijena KM bez uračunatog PDV-a |
Ponuđeni popust |
Ukupna cijena sa uračunatim PDV-om |
|
1. |
,,EKO-GRADNJA"d.o.o. Sarajevo |
85.299,15 |
- |
99.800,00 |
Pregledom priložene dokumentacije uz ponudu i suštinskom provjerom sadržaja i validnosti iste, Komisija je utvrdila da ponuda ponuđača „EKO-GRADNJA" d.o.o. Sarajevo ispunjava formalno-pravne, tehničke i ekonomske uslove iz tenderske dokumentacije i može biti predmet vrednovanja prema kriteriju „najniže cijene" kako je to propisano tenderskom dokumentacijom.
Kako je za predmetnu javnu nabavku predviđeno provođenje e-aukcije, ista nije zakazana, s obzirom da je za predmetni postupak pristigla samo jedna prihvatljiva ponuda, a sve u skladu sa članom 3. stav (3) Pravilnika o uslovima i načinu korištenja e-aukcije („Službeni glasnik BiH", broj: 66/16).
Cijeneći naprijed navedeno, primjenom člana 64. stav (1) tačke b) Zakona o javnim nabavkama, prihvaćena je preporuka Komisije za provođenje postupka javne nabavke i donesena Odluka kao u dispozitivu.
Pouka o pravnom lijeku:
Protiv ove odluke može se izjaviti žalba Uredu za razmatranje žalbi, putem Ministarstva komunalne privrede infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša, u roku od 10 (deset) dana od dana prijema iste i to u pismenoj formi i u dovoljnom broju primjeraka, a koji ne može biti manji od 3 (tri). "