igračka

27.12.2022 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Akta.ba

Laserska igračka

Opasna igračka povučena sa tržišta BiH

Potrošačima koji su kupili ovaj proizvod preporučuje se da ga prestanu upotrebljavati i vrate u trgovinu.

Sa tržišta BiH povučena je igračka - laserski pištolj kineske proizvodnje jer predstavlja rizik od povrede oka i oštećenja vida, objavila je Agencija za nadzor nad tržištem BiH.

Riječ je o proizvodu "gan kompakt" 011503-1, čiji su proizvođač i uvoznik nepoznati, objavila je Agencija za nadzor nad tržištem BiH.

Potrošačima koji su kupili ovaj proizvod preporučuje se da ga prestanu upotrebljavati i vrate u trgovinu.

Laserska igračka predstavlja rizik od povrede oka i oštećenja vida jer izmjerena srednja snaga laserskog snopa odgovara klasi "tri R" standarda BAS EN 60825-1:2016.

Iz Agencije navode i da proizvod ne sadrži potrebna upozorenja i informacije za korisnike propisane u ovom standardu.

Preduzete su mjere povlačenja ovog proizvoda sa tržišta i njegovo uništavanje. 

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI