RADIONICA U MEĐUGORJU
Kako mala i srednja preduzeća mogu osigurati bolji pristup finansijama?
U Međugorju je održana radionica za mala i srednja preduzeća u sektoru turizma, u sklopu koje su predstavnici Addiko Bank d.d. Sarajevo i projekta USAID Turizam.
U ponedjeljak, 27. februara 2023. godine, u Međugorju je održana radionica za mala i srednja preduzeća u sektoru turizma, u sklopu koje su predstavnici Addiko Bank d.d. Sarajevo i projekta USAID Turizam predstavili mogućnosti finansiranja, održali diskusiju o projektnim inicijativama privatnih subjekata i organizacija, te potakli profesionalno umrežavanje prisutnih predstavnika turističkog sektora.
Addiko Bank d.d. Sarajevo i USAID Turizam prethodno su potpisali Zajednički plan implementacije, te na taj način izrazili svoju spremnost u koordiniranju aktivnostima koje će rezultirati poboljšanim pristupom finansijskim sredstvima za mala i srednja preduzeća, srodne sektore turizma i privatne subjekte koji imaju namjeru ulagati u lanac vrijednosti turističkog sektora.
"Jedan od fokusa Addiko banke je sektor malih i srednjih preduzeća, u kojem turizam zauzima značajno mjesto, te nam je ovaj projekt izuzetno važan kao partnerskoj finansijskoj instituciji. Naša ponuda finansiranja turističke djelatnosti je zaista raznovrsna, s čime smo upoznali i učesnike današnjeg događaja, te ih pozvali da nas kontaktiraju kako bismo, na obostrano zadovoljstvo, pronašli rješenje za njihove finansijske potrebe", istakao je Dubravko Šimić ispred segmenta korporativnog bankarstva u Addiko Bank Sarajevo.
Sinhroniziranim radom Addiko Bank d.d. Sarajevo i projekta USAID Turizam, kroz finansijsku i tehničku podršku bit će potaknuta diverzifikacija turističkih proizvoda i iskustava, strateško planiranje razvoja radne snage i obuka na radnom mjestu, te bolja promociju destinacije primjenom različitih marketinških kanala. Kontinuirano finansiranje turističkog sektora omogućit će preduzećima u sektoru turizma da poboljšaju likvidnost svog poslovanja, generišu veće prihode, te otvore nove radne pozicije, i na taj način povećaju konkurentnost destinacije Bosne i Hercegovine na međunarodnom nivou.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video? Pošaljite na Viber +387 60 3315503 ili na mail urednik@akta.ba ili putem Facebooka i podijeliti ćemo je sa hiljadama naših čitatelja.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.