
Foto: Fena
28.07.2025 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Akta.ba
Radnici Centra za socijalni rad Prijedor štrajkuju zbog neizmirenih dugova za zdravstveno osiguranje i neisplaćenih plata za juni.
Radnici Centra za socijalni rad Prijedor organizovali su danas jednočasovni štrajk upozorenja, a razlog je što 55 radnika ove ustanove i 259 korisnika od 1. jula nemaju zdravstveno osiguranje. Dug od 680.000 KM za korisnike nastao je od 2007. do 2012. godine i dosad je otplaćen. Problem su kamate na taj dug koje iznose 980.000 KM.
Predsjednica Sindikalne organizacije Branka Vuković kaže da se duži period razgovara na ovu temu i pokušava naći rješenje. Ona navodi da imaju radnika koji pate od najtežih bolesti i moraju plaćati zdravstvene usluge.
"Plata za juni još nije isplaćena, a nadamo se da će se naći neko zakonsko rješenje. Organizovaćemo i naredna dva dana štrajk upozorenja u vremenu od 11 do 12 sati. Borićemo se svim zakonskim sredstvima, a radnici ustanove rade i pokušavaju da njihovi korisnici ne osjete ove probleme s kojima se suočavaju", kaže Vuković.
Poručuju da od nadležnih institucija očekuju hitno rješavanje problema.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.