ZDK

Foto: Press služba ZDK

06.11.2025 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Akta.ba

NOVEMBARSKA PENZIJA

Penzionerima Zeničko-dobojskog kantona isplaćena pomoć od 100 KM

Vlada ZDK osigurala 3,46 miliona KM za pomoć penzionerima; 100 KM će biti isplaćeno uz novembarsku penziju korisnicima minimalnih i srazmjernih penzija.

Vlada Zeničko-dobojskog kantona osigurala je novac za isplatu pomoći penzionerima tog kantona, uz novembarsku penziju bit će im isplaćena pomoć od po 100 KM.

Vlada Zeničko-dobojskog kantona iznašla je način za rješavanje isplate pomoći od 100 KM za 34.525 penzionera iz tog kantona, a za tu namjenu će biti izdvojeno 3.458.500 KM.

Na sastanku u kantonalnom Ministarstvu finansija dogovoreno je da će Ministarstvo za rad, socijalnu politiku i izbjeglice unutrašnjom preraspodjelom za tu namjenu osigurati 400.000 KM, dok će Ministarstvo finansija također unutrašnjim preraspodjelama osigurati 3.058.500 KM.

Tom sastanku prisustvovali su ministri Dženana Čišija i Antonio Šimunović sa saradnicima.

''Pomoć od 100 KM dobit će penzioneri sa minimalnom penzijom te penzioneri sa srazmjernim penzijama čije penzije su ispod minimalne penzije u Federaciji BiH. Sredstva će biti doznačena Federalnom fondu za PIO/MIO, koji će pomoć od po 100 KM isplatiti uz penziju za novembar'' - saopćio je Press služba ZDK.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI