gradiska

Foto: Arhiv

26.05.2026 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Nezavisne novine

BEZ KVORUMA

Novi granični prelaz u Gradišci i dalje bez dozvole za zvanično otvaranje

Novi granični prelaz u Gradišci ni danas nije dobio odobrenje za otvaranje jer sjednica UO UIO BiH nije imala kvorum.

Novi granični prelaz u Gradišci ni danas nije dobio odobrenje za zvanično otvaranje, s obzirom na to da sjednica Upravnog odbora Uprave za indirektno oporezivanje BiH, održana u Banjoj Luci, nije imala potreban kvorum.

Zbog izostanka kvoruma nije razmatran ni prijedlog koji se odnosi na povrat PDV-a prilikom kupovine prve nekretnine, kao ni pitanje poravnanja privremenih koeficijenata između entiteta.

Sjednici nisu prisustvovali predstavnici iz Federacije BiH - federalni ministar finansija Toni Kraljević i ekspert Vlade FBiH Zijad Krnjić. Krnjić je i ranije u više navrata blokirao otvaranje novog graničnog prelaza u Gradišci.

Podsjetimo, 19. maja, nešto iza ponoći, došlo je do urušavanja dijela mosta na Savi na graničnom prelazu Gradiška. U trenutku incidenta na tom mjestu nije bilo osoba i nije bilo povrijeđenih.

Nakon toga prelaz je privremeno zatvoren, zajedno sa saobraćajem na toj lokaciji.

Privremeno otvaranje novog graničnog prelaza u Gradišci potom je odobreno na period od tri mjeseca.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI