
Foto: Služba za protokol i pres KS
25.06.2026 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Akta.ba
Ministarstvo zdravstva KS potpisalo ugovore za sufinansiranje naučnih skupova i edukacija u 2026. godini radi jačanja zdravstvenog sistema.
U Ministarstvu zdravstva Kantona Sarajevo danas je upriličeno potpisivanje ugovora s korisnicima sredstava odobrenih putem Javnog poziva za sufinansiranje organizacije naučnih skupova i edukacija iz oblasti zdravstva u 2026. godini.
Kroz ovaj program, Ministarstvo kontinuirano pruža podršku stručnim i naučnim aktivnostima koje doprinose stalnom usavršavanju zdravstvenih radnika, razmjeni znanja i iskustava, te u konačnici – unapređenju kvaliteta zdravstvene zaštite u Kantonu Sarajevo.
"Ovim javnim pozivom omogućeno je sufinansiranje naučnih skupova i edukacija koje će biti realizovane u tekućoj godini. Ministarstvo zdravstva nastavlja ulagati u razvoj stručnih kapaciteta našeg zdravstvenog sektora. Prepoznajemo značaj cjeloživotnog učenja, naučnoistraživačkog rada i profesionalnog usavršavanja kao temelja za izgradnju kvalitetnijeg i efikasnijeg zdravstvenog sistema", poručuju iz Ministarstva zdravstva KS, uz čestitke dobitnicima sredstava i želje za uspješnu realizaciju planiranih projekata, saopćeno je iz Službe za protokol i press KS.
Lista korisnika kojima su odobrena sredstva dostupna je na zvaničnoj web stranici Ministarstva https://mz.ks.gov.ba/node/9510.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.