
25.10.2013 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: SRNA
Izvršni odbor MMF odobriće 28. oktobra novu tranšu od 48 miliona eura za BiH, prema dogovoru vrijednom 385 miliona eura, postignutom u septembru 2012. godine, jer su ispunjeni svi uslovi.
Međunarodni monetarni fond (MMF) razmotriće u novembru zahtjev BiH da produži i poveća Stand-by aranžman, rekao je za Rojters rezidentni predstavnik MMF-a u BiH Ruben Atoyan.
"S obzirom na dobre rezultate sa trenutnim stendbaj-aranžmanom, MMF će sa zadovoljstvom razmotriti ovaj zahtjev u novembru, prilikom posjete Misije", rekao je Atoyan, dodajući da će odluka zavisiti od jačine ekonomske politike BiH.
Prema njegovim riječima, izvršni odbor MMF odobriće 28. oktobra novu tranšu od 48 miliona eura za BiH, prema dogovoru vrijednom 385 miliona eura, postignutom u septembru 2012. godine, jer su ispunjeni svi uslovi.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.