
03.12.2013 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: eKapija.ba
U okviru pripremnih radnji za realizaciju projekta regionalnog vodovoda Plava voda urađena je Studija smanjenja gubitaka vode u pet općina uključenih u projekat regionalnog vodovoda Plava voda čija je prezentacija održana jučer u Vitezu.
U okviru pripremnih radnji za realizaciju projekta regionalnog vodovoda Plava voda urađena je Studija smanjenja gubitaka vode u pet općina uključenih u projekat regionalnog vodovoda Plava voda čija je prezentacija održana jučer u Vitezu. Na prezentaciji je bilo preko trideset osoba. Na prezentaciji nisu bili prisutni predstavnici udruženja građana u osnivanju „Qui tacet... Tko šuti" koji organiziraju javne proteste i vode javnu kampanju za poboljšanje vodosnabdijevanja stanovnika oćine Vitez pitkom vodom, priopćili su iz Općine Vitez.
Iz Općine navode da je studija smanjenja gubitaka u pet općina uključenih u projekat regionalnog vodovoda Plava voda urađena prema provjerenoj metodologiji koja se primijenjuje u ovoj oblasti u svijetu. Po pitanju gubitaka u mreži općina Vitez se puno ne razlikuje od ostalih općina u okruženju.
U studiji su predložene kratkoročne, srednjoročne i dugoročne mjere koje imaju za cilj smanjenje gubitaka u vodovodnoj mreži na području općine Vitez.
Prezentacija za svih pet općina (Vitez, Zenica, Travnik, Novi Travnik i Busovača) koje su bile obuhvaćene projektom održana je dana 31.10.2013. godine u Sarajevu, objavljeno je na web stranici Općine Vitez.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.