
31.12.2013 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Fena
U preduzeću Unis Pretis d.o.o Vogošća - Sarajevo prethodna dva dana su izvršene probe u jamskim pećima za postupke cementacije i kaljenja u zaštitnoj atmosferi.
U preduzeću Unis Pretis d.o.o Vogošća - Sarajevo prethodna dva dana su izvršene probe u jamskim pećima za postupke cementacije i kaljenja u zaštitnoj atmosferi.
I pored svih teškoća koje prate preduzeće u proteklih 12 mjeseci, pored niza štrajkova koji uzdrmavaju ovo privredno društvo, projekt rekonstrukcije i modernizacije pogona za termičku obradu metala se privodi kraju.
Po riječima profesora Jusufa Durakovića, dobijeni parametri su odlični i treba nastaviti sa probama i na postupcima nitriranja, karbonitriranja i nitrokarboriranja. Slijedi nastavak aktivnosti za puštanje u rad i vakum postrojenja za termičku obradu metala, čime bi se planirani program pogona za termičku obradu metala kompletirao.
Ovim je stvorena mogućnost da se kreditna sredstva, koja su angažovana za rekonstrukciju i modernizaciju pogona, kvalitetno servisiraju kroz maksimalnu uposlenost ovog pogona.
Iz preduzeća napominju da se radi o najkompletnijem i najkvalitetnijem pogonu za termičku obradu metala u regionu.
Pokretanjem proizvodnje u ovom pogonu se stvaraju mogućnosti da firma Unis Pretis d.o.o. posluje pozitivno te krene i u razvoj sa nekim drugim projektima.
Rukovodilac pogona Ekrem Halač ne krije oduševljenje i zadovoljstvo postignutim rezultatima. Optimist je da će ovaj pogon vrlo brzo krenuti sa radom u punom kapacitetu, saopćeno je iz Unis Pretisa.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.