Kantonalna bolnica "Zenica" realizirala projekt vrijedan 7 mil. KM - Finansijski najznačajniji projekt u posljednjih 35 godina

29.06.2009 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Fena

Kantonalna bolnica "Zenica" realizirala projekt vrijedan 7 mil. KM - Finansijski najznačajniji projekt u posljednjih 35 godina

U Kantonalnoj bolnici "Zenica", 29. juna 20099. godine je održana svečanost povodom otvaranja novosagrađenog objekta za smještaj savremenih aparata za magnetnu rezonancu "Magnetom Avanto 1,5 Tesla" i CT aparata "Somatom".

Vrijednost investicije iznosi oko sedam miliona KM. U izgradnju objekta uloženo je oko 1,5 miliona KM, dok je vrijednost opreme oko 5,5 miliona KM.

Prema riječima dr. Alije Strike, direktora KB "Zenica", sredstva za nabavku uređaja dobavljaču će biti plaćena u narednih pet godina i osigurana su zahvaljujući Vladi ZDK-a i Kantonanom zavodu zdravstvenog osiguranja.

"Realizirali smo finansijski najznačajniji projekt u posljednjih 35 godina. Na ovaj način stvorili smo pretpostavke da pacijenti ne moraju ići na klinike u druge gradove. Tehničke performanse ovih uređaja predstavljaju garanciju i ulijevaju optimizam stručnom medicinskom osoblju u nastojanju da dosegnu najviše standarde pružanja medicinskih usluga", kazao je dr. Alija Strika, direktor Kantonalne bolnice "Zenica".

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI