
01.09.2007 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: biznis.ba

Najveći proizvođač hljeba i ostalih peciva na
području Zeničko – dobojskog kantona, Industrija pekarstva INPEK d.d.
Zenica, uskoro će dobiti novog vlasnika. Kako je jučer (31.08.2007.
godine) na pres- konferenciji Vlade Zeničko - dobojskog kantona,
govoreći o cijenama hljeba u tom kantonu, izjavio kantonalni premijer
Miralem Galijašević, vlasnik 67 % kapitala INPEK-a uskoro će postati
sarajevski "Klas".
"Na taj način INPEK će definitivno riješiti pitanje snabdijevanja brašnom", rekao je Galijašević.
Industriju pekarstva INPEK .d.d Zenica prvobitno je
kupilo zeničko preduzeće "Kalen" d.o.o., a nakon što ovo preduzeće nije
ispoštovalo kupoprodajni ugovor potpisan je Aneks ugovora kojim je
većinski vlasnik INPEK-a postalo preduzeće "Mlin Krehić".
Dnevna
proizvodnja u INPEK-u iznosi oko 17.000 komada hljeba, a proizvodi se
mogu naći u trgovinama Zeničko – dobojskog i Srednjobosanskog kantona.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.