Kreiran sustav koji će da preuzme usluge kontrole zračnog prometa u BiH

23.07.2014 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: eKapija.ba

Kreiran sustav koji će da preuzme usluge kontrole zračnog prometa u BiH

Vijeće ministara BiH utvrdilo je danas više pojedičanih prijedloga osnova za vođenje pregovora radi zaključivanja sporazuma sa susjednim državama o delegiranju odgovornosti za pružanje usluga u zračnom prometu.

Vijeće ministara BiH utvrdilo je danas na sjednici u Sarajevu više pojedičanih prijedloga osnova za vođenje pregovora radi zaključivanja sporazuma sa susjednim državama o delegiranju odgovornosti za pružanje usluga u zračnom prometu.

Utvrđeni su prijedlozi osnova za zaključivanje ugovora između Vijeća ministara Bosne i Hercegovine i Vlade Republike Hrvatske, između Vijeća ministara Bosne i Hercegovine i Vlade Republike Srbije i između Vijeća ministara Bosne i Hercegovine i Vlade Crne Gore.

Zaključivanje ovih sporazuma sukladno je ranije usvojenom sustavu upravljanja zračnim prometom u Bosni i Hercegovini (BHATM strategija). Na ovaj način kreiran je sustav sposoban da preuzme funkcije pružanja usluga kontrole zračnog prometa nad teritorijem Bosne i Hercegovine sukladno EUROCONTROL-ovim standardima, kao i implementacijom funkcionalne i institucionalne transformacije zrakoplovnih institucija u Bosni i Hercegovini i usklađivanja s regulativom EC-a u pogledu razdvajanja uloga regulatora i pružatelja usluga u zračnoj plovidbi.

Ministarstvo komunikacija i prometa dostavit će pojedinačne prijedloge osnova Predsjedništvu BiH u daljnju proceduru, a za bh. potpisnika predložen je ministar Damir Hadžić, priopćeno je iz Službe za informiranje VMBiH.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI