OHR radi na ispravljanju svog sistema komunikacija

15.06.2007 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Fena

OHR radi na ispravljanju svog sistema komunikacija

Ured visokog predstavnika (OHR) radi na ispravljanju svog sistema komunikacija u skladu s preporukama Regulatorne agencije za komunikacije (RAK). U saopćenju OHR-a se navodi da je Ured uveo "Voice Over Internet Protocol" (VoIP) sistem 2001. godine, kada u BiH nije bilo regulirano korištenje takvog sistema.

BH Telecom je 22. maja obavijestio OHR da su se pravne okolnosti promijenile. Odmah, 24. maja je OHR kontaktirao s RAK-om kao odgovornom institucijom u BiH zatraživši pojašnjenje koje je stiglo 14. juna 2007.

Kao rezultat toga, OHR će odmah djelovati kako bi svoje poslovanje organizovao u skladu s preporukama RAK-a, kaže se u saopćenju.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI