Kompanija "m:tel" u vlasništvu "Telekoma Srbija" lider na tržištu BiH - broj korisnika porastao za 35%

05.05.2008 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Novosti

Kompanija "m:tel" u vlasništvu "Telekoma Srbija" lider na tržištu BiH - broj korisnika porastao za 35%

Pošto je "Telekom Srbija" prošle godine za 600 mil EUR kupio "Telekom Srpske", a mobilnu mrežu tog operatera preimenovao u "m:tel", usledila je žestoka marketinška kampanja te mreže, zbog koje dva neprivatizovana operatera iz BiH - sarajevski "BH Telecom" i "HT Mostar", značajno gube učešće na tržištu.

Generalni direktor "Telekoma Srpske" Predrag Ćulibrk izjavio je da je, u odnosu na razdoblje pre privatizacije, broj korisnika "m:tel" porastao za 35% i da ih je sada 1,35 miliona.

Enormni porast broja korisnika "m:tel" beleži na području BiH, sa 10.000 pre privatizacije na sadašnjih 120.000.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI