RAK odobrio ulazak Telekoma Srbije u BiH

02.03.2007 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Nezavisne novine

RAK odobrio ulazak Telekoma Srbije u BiH



Regulatorna agencija za komunikacije BiH priopćila je kako je odobrila zahtjev Telekoma Srpske za prijenos njihove licence operatora fiksne i mobilne telefonije na budućeg većinskog vlasnika u tom poduzeću Telekom Srbije.

Premijer RS Milorad Dodik kazao je da očekuje da i Konkurencijsko Vijeće BiH da potrebnu saglasnost kako bi Telekom Srbije postao novi vlasnik Telekoma Sprske.

Nedeljko Čubrilović, ministar saobraćaja i veza RS, kazao je da se u RAK - ovoj saglasnosti nalaze dozvole za pružanje GSM usluga, za korištenje frekvencija unutar opsega DCS 1.800, za pružanje internet usluga i korištenje blokova brojeva i posebnih brojeva.

Telekom Srbije za 67% vlasništva Telekoma Srpske treba platiti 646 miliona EUR.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI