
05.06.2007 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Fena

Telekom Srbije uplatio je jučer (04.06.2007.) prvu tranšu iznosa za kupovinu 65% državnog kapitala "Telekoma Srpske", potvrdila je Biljana Bokić, glasnogovnica premijera RS-a Milorada Dodika.
Ona je precizirala da se iznosi nalaze na "eskro" računu i njihova distribucija bit će vršena u skladu s ugovorima koje Vlada RS-a ima s poslovnim bankama.
Ostatak novca bi trebalo da bude uplaćen do kraja sedmice.
Ministar saobraćaja i veza RS-a Nedeljko Čubrilović najavio je još u subotu da bi "Telekom Srbije" 646 miliona EUR za koliko je prodat "Telekom Srpske" trebalo da upućuje u tranšama do 7. juna 2007. godine.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.