Uplaćena prva tranša od prodaje "Telekoma RS-a"

05.06.2007 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Fena

Uplaćena prva tranša od prodaje "Telekoma RS-a"

Telekom Srbije uplatio je jučer (04.06.2007.) prvu tranšu iznosa za kupovinu 65% državnog kapitala "Telekoma Srpske", potvrdila je Biljana Bokić, glasnogovnica premijera RS-a Milorada Dodika.

Ona je precizirala da se iznosi nalaze na "eskro" računu i njihova distribucija bit će vršena u skladu s ugovorima koje Vlada RS-a ima s poslovnim bankama.

Ostatak novca bi trebalo da bude uplaćen do kraja sedmice.

Ministar saobraćaja i veza RS-a Nedeljko Čubrilović najavio je još u subotu da bi "Telekom Srbije" 646 miliona EUR za koliko je prodat "Telekom Srpske" trebalo da upućuje u tranšama do 7. juna 2007. godine.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI