Akta header logo
Pocetna link logo

vijesti

Registar link logo

registar

Tenderi link logo

tenderi

logo
VIJESTI
INVESTICIJE
KAPITAL
EU
NAJAVE
LIČNOSTI
KARIJERA
PAUZA
ANALIZE
PODCAST
PROMO
Akta headerlogo
VIJESTI
Bosna i HercegovinaRegijaSvijet
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
INVESTICIJE
ProjektiUrbanizamNekretnineImovina u stečajuPrivatizacija
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
KAPITAL
IzvještajiSvjetske berzeBH berzeDioniceBankarstvoLegislativa
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
EU
PolitikaEkonomijaFondoviNatoMapEu integracijeRiječi stručnjaka
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
NAJAVE
Konferencije i kongresiSajmovi i izložbeDogađajiSeminari i edukacije
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
LIČNOSTI
SvijetKultura i sportPrivreda i politikaKolumna
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
KARIJERA
LeadershipTips and tricks
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
ANALIZE
PAUZA
Inovacije i tehnologijeTurizam i gastroŽivot i zdravljeSportKultura i film
Akta footer logo

Poslujte bolje!

Instagram
Facebook
YouTube
Tiktok
LinkedIn
Viber
Twitter
Rss
POČETNA
  • Vijesti
  • Investicije
  • Kapital
  • Eu
  • Najave
  • Ličnosti
  • Karijera
  • Pauza
  • Analize
  • Podcast
  • Promo
REGISTAR
  • Pretraga registra
  • Ponuda usluga Registra
TENDERI
  • Pretraga Tendera i drugih Javnih poziva
  • Ponuda usluga Tenderi
PROMO
  • Pregled promo članaka
  • Ponuda promo usluga
AKTA.BA
  • O Nama
  • Kontakt
  • Cjenovnik
  • Certifikat izvrsnosti
  • Marketing
  • Medijsko pokroviteljstvo

Uslovi korištenjaPolitika privatnostiUređivačke smjerniceČesta pitanja

Copyright ©2005 - 2026 Akta.ba Sva prava zadržana.

Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača. Ova elektronska serijska publikacija registrovana je pod ISSN brojem: ISSN 1986-6968 (Online)

POČETNA
  • Vijesti
  • Investicije
  • Kapital
  • Eu
  • Najave
  • Ličnosti
  • Karijera
  • Pauza
  • Analize
  • Podcast
  • Promo
REGISTAR
  • Pretraga registra
  • Ponuda usluga Registra
TENDERI
  • Pretraga Tendera i drugih Javnih poziva
  • Ponuda usluga Tenderi
PROMO
  • Pregled promo članaka
  • Ponuda promo usluga
AKTA.BA
  • O Nama
  • Kontakt
  • Cjenovnik
  • Certifikat izvrsnosti
  • Marketing
  • Medijsko pokroviteljstvo

AKTA APLIKACIJA

Google play Akta aplikacijaapple store Akta aplikacija
Vlada FBiH se vraća istraživanju nafte: Raspisan tender za izbor konsultanta

09.10.2018 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Akta.ba

Vlada FBiH se vraća istraživanju nafte: Raspisan tender za izbor konsultanta

Nakon dva neuspješna pokušaja Vlada FBiH je krenula u novu potragu da pronađe stručnog konsultanta koji bi joj pomogao da raspiše međunarodni tender.

Nakon dva neuspješna pokušaja Vlada FBiH je krenula u novu potragu za stručnim konsultantom koji bi joj pomogao da raspiše međunarodni tender za dodjelu koncesije za istraživanje nafte i plina u Federaciji BiH.

Tako je jučer Federalno ministarstvo industrije, energije i rudarstva objavilo treći tender za nabavku stručnog konsultanta za pružanje konsultantskih usluga Vladi FBiH u izradi tenderske dokumentacije, pripremi i provođenju javnog nadmetanja za dodjelu koncesije za istraživanje i eksploataciju nafte i plina na prostoru Federacije BiH.

Od konsultanta se očekuje lzrada Plana aktivnosti za realizaciju usluga, priprema i organizovanje promocije prostora Federacije za istrazivanje i eksploatacru nafte i plina, priprema tenderske dokumentacije, organizovanje i raspisivanje medunarodnog javnog poziva, izrada preporučenih modela ugovora i fiskalnih parametara, pružanje stručne pomoci prilikom evaluacije ponuda, izradu strategije pregovora, organizovanje i vođenje pregovora sa naftnim kompanijama sa izradom konačnog prijedloga ugovora, te edukaciju domaćih stručnih osoba, navodi se u tenderskoj dokumentaciji.

Procijenjena vrijednost ugovora bez PDV-a iznosi 1,28 miliona KM.

Krajnji rok za dostavu ponuda je 27. novembar 2018. godine, kada je zakazano i otvaranje pristiglih zahtjeva za učešće.

Podsjetimo, prethodni postupci za traženje konsultanta za istraživanje i eksploataciju nafte i plina, koji je pokrenut 2014. godine, nekoliko puta je obustavljan i ponovo pokretan.

Prvi poziv raspisan je u oktobru 2017. godine kada su tendersku dokumentaciju preuzela 43 zainteresovana ponuđača, ali nije dostavljena nijedna prihvatljiva ponuda. Utvrđeno da nijedan ponuđač ne ispunjava tražene kriterije, odnosno nema potrebne kvalifikacije za pružanje usluga vođenja pregovora i izradu ugovornog modaliteta.

U slučaju drugog poziva dokumentaciju su preuzela 22 zainteresovana ponuđača, ali je ponudu poslao samo IHS Markit iz Londona koji je napravio niz propusta u procesu dostavljanja ponude i kao takav odbijen.

Iako je kompanija Shell, zbog pada cijena nafte na svjetskom tržištu, odustala od saradnje s Vladom FBiH 2015. godine, sada je ponovo iskazala interes za poslovnu saradnju, pa su aktivnosti za izbor konsultanta ponovo pokrenute.

federalno ministarstvo industrije istraživanje nafte istraživanje plina izbor konsultanta konsultantske usluge tender Vlada FBiH

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE FIRME

Ministarstvo energije, rudarstva i industrije FBiH Mostar

Alekse Šantića bb 88000 Mostar

Vlada FBiH Sarajevo

Alipašina 41 71000 Sarajevo

Shell International Exploration and Production

Carel van Bylandtlaan 16 2596 Den Haag

IHS Markit London

4th floor Ropemaker Place, 25 Ropemaker Street EC2Y 9LY London

POVEZANE VIJESTI

DOBOJ JUG

Obilježen završetak poddionice Doboj jug - Medakovo

DOBOJ JUG

03.09.2026

|NOVIH SEDAM KILOMETARA KORIDORA VC

Obilježen završetak poddionice Doboj jug - Medakovo

ZEPS

Sajam privrede ZEPS 2026 otvoren u Zenici pod sloganom 'Business First!'

ZEPS

02.09.2026

|ČETIRI DANA

Sajam privrede ZEPS 2026 otvoren u Zenici pod sloganom 'Business First!'

dvorana

Obnova dvorane u Ljubuškom: Nova faza radova vrijedna 1,4 miliona KM

dvorana

02.09.2026

|ULAGANJE U SPORTSKU INFRASTRUKTURU

Obnova dvorane u Ljubuškom: Nova faza radova vrijedna 1,4 miliona KM

vlada

Borba za 300.000 KM: Nakon žalbi ponovljen tender za opremanje Vlade FBiH

vlada

01.09.2026

|KOŽNE FOTELJE, ESPRESSO I 95 BOCA VINA

Borba za 300.000 KM: Nakon žalbi ponovljen tender za opremanje Vlade FBiH

Vlada FBiH

Vlada FBiH izdvaja skoro 350 hiljada KM za namještaj i opremanje zgrade u Sarajevu

Vlada FBiH

01.09.2026

|OPREMANJE SLUŽBENIH PROSTORIJA

Vlada FBiH izdvaja skoro 350 hiljada KM za namještaj i opremanje zgrade u Sarajevu

tribina

Za nastavak izgradnje tribine stadiona FK Radnik Hadžići osigurano 400.000 KM

tribina

01.09.2026

|SPORTSKA INFRASTRUKTURA

Za nastavak izgradnje tribine stadiona FK Radnik Hadžići osigurano 400.000 KM

balkan shield

Prvi Balkan Shield otvoren u Sarajevu: Bh. namjenska industrija pred partnerima iz svijeta

balkan shield

01.09.2026

|ODBRAMBENA INDUSTRIJA

Prvi Balkan Shield otvoren u Sarajevu: Bh. namjenska industrija pred partnerima iz svijeta

rudari

Novac za regres rudara RMU Zenica prebačen, čeka se odluka Svjetske banke

rudari

01.09.2026

|RJEŠAVANJE STATUSA RUDARA

Novac za regres rudara RMU Zenica prebačen, čeka se odluka Svjetske banke

rudari

Rudnicima dug 175 miliona KM: Upitna zdravstvena zaštita rudara

rudari

01.09.2026

|ROK ISTIČE 6. SEPTEMBRA

Rudnicima dug 175 miliona KM: Upitna zdravstvena zaštita rudara

Radnici NŽZ

Šta čeka 1.100 radnika Željezare Zenica nakon stečaja? Vlada najavila tri mjere

Radnici NŽZ

01.09.2026

|MJERE NAKON STEČAJA

Šta čeka 1.100 radnika Željezare Zenica nakon stečaja? Vlada najavila tri mjere

ESV

ESV podržao aktivnosti Vlade FBiH na zbrinjavanju radnika Nove željezare Zenica

ESV

01.09.2026

|PROGRAM POMOĆI

ESV podržao aktivnosti Vlade FBiH na zbrinjavanju radnika Nove željezare Zenica

Nikšić

Nikšić predstavio rezultate Vlade FBiH: Položen "račun građanima"

Nikšić

31.08.2026

|ŠTA JE VLADA URADILA

Nikšić predstavio rezultate Vlade FBiH: Položen "račun građanima"

sastanak

Strateški iskorak namjenske industrije FBiH: Obezbijeđen domaći lanac snabdijevanja

sastanak

31.08.2026

|NAMJENSKA INDUSTRIJA

Strateški iskorak namjenske industrije FBiH: Obezbijeđen domaći lanac snabdijevanja

TUZLA

Prašina nestala, problemi ostali: TE Tuzla radi na bloku starom 55 godina

TUZLA

31.08.2026

|SLIJEDI UTVRĐIVANJE ODGOVORNOSTI

Prašina nestala, problemi ostali: TE Tuzla radi na bloku starom 55 godina

rudari

Tri mjeseca bez plate: Zenički rudari izlaze pred Vladu FBiH

rudari

31.08.2026

|AGONIJA RUDARA

Tri mjeseca bez plate: Zenički rudari izlaze pred Vladu FBiH

porezna

Niske plate i nedostatak radnika: Zaposlenici Porezne uprave FBiH najavili štrajk

porezna

31.08.2026

|BEZUSPJEŠNI PREGOVORI

Niske plate i nedostatak radnika: Zaposlenici Porezne uprave FBiH najavili štrajk

PROJEKAT

Južna interkonekcija bez ugovora: Šta koči jedan od ključnih projekata u BiH?

PROJEKAT

31.08.2026

|ENERGETIKA

Južna interkonekcija bez ugovora: Šta koči jedan od ključnih projekata u BiH?

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine

Vlada FBiH odobrila 30 miliona KM za izgradnju i obnovu sportske infrastrukture

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine

28.08.2026

|KAPITALNA ULAGANJA

Vlada FBiH odobrila 30 miliona KM za izgradnju i obnovu sportske infrastrukture