Pogledajte kako će izgledati stadion u Srbiji vrijedan 250 miliona eura
O izgradnji Nacionalnog stadiona u Srbiji se priča nekoliko godina unazad.
O izgradnji Nacionalnog stadiona u Srbiji se priča nekoliko godina unazad, a najnovije informacije nedavno je dao predsjednik Srbije Aleksandar Vučić.
On je rekao da će Nacionalni stadion izgledati tako što će "s unutrašnje strane će biti drvo, a spolja čelična konstrukcija".
Stadion će imati 55.000 mjesta za gledaoce koji će, kako je rekao Vučić, "biti jedan od najlepših u Evropi, lepši i od Alijanc arene u Minhenu".
Što se tiče javne nabavke za projektovanje Nacionalnog stadiona, ona je "trenutno obustavljena", kako su za B92.net nedavno rekli iz Kancelarije za upravljanje javnim ulaganjima.
Premijerka Srbije Ana Brnabić je nedavno potvrdila da se od gradnje stadiona za koji će se, prema procjenama, izdvojiti oko 250 miliona eura, nije odustalo, već da je izgradnja pomjerena za narednu godinu.
Iako i dalje nije poznato ko će i tačno kada graditi stadion, poznato je kako će on da izgleda.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video? Pošaljite na Viber +387 60 3315503 ili na mail urednik@akta.ba ili putem Facebooka i podijeliti ćemo je sa hiljadama naših čitatelja.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.