.jpg&w=1920&q=75)
03.11.2014 |
EU / FONDOVI
Izvor: eKapija.ba
Kako je saopćila Vlada Hrvatske do kraja godine trebao bi biti potpisan memorandum sa Makedonijom i Bosnom i Hercegovinom, dok datum potpisivanja memoranduma sa Albanijom još nije poznat.
Srbija i Crna Gora potpisale su 27. listopada 2014. godine Memorandum o razumijevanju s Europskom komisijom. Ovime su dvije zemlje postale formalne sudionice programa Europa za građane unutar razdoblja 2014-2020, a svi njihovi (potencijalni) korisnici ravnopravni partneri u provedbi projekata.
Kako je saopćila Vlada Hrvatske do kraja godine trebao bi biti potpisan memorandum sa Makedonijom i Bosnom i Hercegovinom, dok datum potpisivanja memoranduma sa Albanijom još nije poznat.
Za informaciju, sve zemlje pristupnice, zemlje kandidatkinje i potencijalne zemlje kandidatkinje, da bi sudjelovale u provedbi programa Europa za građane, trebaju potpisati Memorandum o razumijevanju s Europskom Komisijom. Norveška, Island, Lihtenštajn, Švicarska i Turska još nisu pokazale interes za sudjelovanje u Programu.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.