Europa za građane: BiH do kraja godine sa Hrvatskom potpisuje memorandum

03.11.2014 |

EU / FONDOVI

Izvor: eKapija.ba

Europa za građane: BiH do kraja godine sa Hrvatskom potpisuje memorandum

Kako je saopćila Vlada Hrvatske do kraja godine trebao bi biti potpisan memorandum sa Makedonijom i Bosnom i Hercegovinom, dok datum potpisivanja memoranduma sa Albanijom još nije poznat.

Srbija i Crna Gora potpisale su 27. listopada 2014. godine Memorandum o razumijevanju s Europskom komisijom. Ovime su dvije zemlje postale formalne sudionice programa Europa za građane unutar razdoblja 2014-2020, a svi njihovi (potencijalni) korisnici ravnopravni partneri u provedbi projekata.

Kako je saopćila Vlada Hrvatske do kraja godine trebao bi biti potpisan memorandum sa Makedonijom i Bosnom i Hercegovinom, dok datum potpisivanja memoranduma sa Albanijom još nije poznat.

Za informaciju, sve zemlje pristupnice, zemlje kandidatkinje i potencijalne zemlje kandidatkinje, da bi sudjelovale u provedbi programa Europa za građane, trebaju potpisati Memorandum o razumijevanju s Europskom Komisijom. Norveška, Island, Lihtenštajn, Švicarska i Turska još nisu pokazale interes za sudjelovanje u Programu. 

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI