Počelo betoniranje suterena zgrade na Baruthani

22.02.2013 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: eKapija.ba

Počelo betoniranje suterena zgrade na Baruthani

Počelo je betoniranje zidova suterena zgrade namijenjene za smještaj interno raseljenih porodica na lokalitetu Baruthana-Gazin Han, potvrdio nam je šef gradilišta firme “Unigradnja” Selvedin Klapuh.

Počelo je betoniranje zidova suterena zgrade namijenjene za smještaj interno raseljenih porodica na lokalitetu Baruthana-Gazin Han, potvrdio nam je šef gradilišta firme “Unigradnja” Selvedin Klapuh. Kako nam je pojasnio, završili su izgradnju jednog dijela potpornih zidova, nakon čega su krenuli sa betoniranjem zidova suterena prve etaže vertikalne konstrukcije.

“Nakon betoniranja zidova sutena, nastavit ćemo sa izgradnjom drugog dijela potpornih zidova”, dodao je Klapuh.

Podsjećamo, izgradnja ovog objekta radit će se u dvije faze. Za prvu fazu izgradnje obezbijeđeno je 255.000 KM. Ministarstvo za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice KS obezbijedilo je 155.000 KM, Općina Stari Grad 100.000 KM i Hilswerk Austria International 10.000 KM. Preostali dio novca trebalo bi da bude obezbijeđen u budžetima donatora za 2013. godinu.

U drugoj fazi, zgrada bi trebalo da bude završena i useljena. Kompletan projekat košta oko 700.000 KM.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI