U RMU Banovići puštena u pogon nova oprema vrijedna 51 miliona KM (Video)

19.12.2020 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: Fena

U RMU Banovići puštena u pogon nova oprema vrijedna 51 miliona KM (Video)

Drobilično postrojenje s kompletnim transportnim sistemom pušteno je u pogon u Rudniku mrkog uglja u Banovićima.

Drobilično postrojenje s kompletnim transportnim sistemom pušteno je u pogon u Rudniku mrkog uglja u Banovićima.

Ceremoniji je prisustvovao federalni ministar energije, rudarstva i industrije Nermin Džindić koji rekao da će taj sistem RMU Banovići omogućiti nastavak uspješne i dobre proizvodnje.

Čestitao je Upravi, Nadzornom odboru i svima koji su učestvovali u tom projektu.

"Čestitke treba uputiti i kompaniji TTU Energetik koja je proizvela ovaj sistem, a nastala je u procesu stečaja", rekao je Džindić.

Izrazio je nadu da će ta kompanija uskoro uspješno nastupati na tržištima u regiji, kao i u Evropskoj uniji.

Istakao je da se radi o zavidnom postrojenju koje je jedinstveno na području bivše Jugoslavije.

Poručio je da Općina Banovići dosta zavisi od dobrog funkcionisanja RMU Banovići i zato Vlada FBiH kao vlasnik mora biti još senzibilnija prema svim dešavanjima u tom rudniku.

Na ceremoniji je navedeno da RMU Banovići u ovoj godini očekuje da realizira 94 posto godišnjeg plana, odnosno da proizvede 1,6 miliona tona separisanog uglja.

 

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI